Mumio suplement na mocne stawy i kości

Mumio – suplement na mocne stawy i kości

Mumio to suplement, który zdobywa coraz większą popularność. Jego moc, którą poznano już w starożytności, zaczyna być wykorzystywana we współczesnym świecie, we wspomaganiu leczenia wielu chorób i dolegliwości.

Mumio – co to jest?

Mumio to naturalna substancja mineralna, wyglądająca jak małe bryłki, które w dotyku są gęste i lepkie niczym smoła. Pochodzi z wysokich skał w Himalajach i Górach Tybetu. Ma zróżnicowane zabarwienie, od żółtawobrązowego do czarnego. Czarne mumio ma najsilniejsze właściwości, dlatego jest najbardziej pożądane. Powstanie mumio nie jest do końca poznane. Jest na ten temat wiele teorii, ale żadna nie została do końca potwierdzona. Jedna z nich głosi, że mumio wypłynęło ze skał w postaci łez, inna, że to pozostałość gniazd pszczół górskich, a kolejna, że substancja to szczątki roślin i zwierząt, połączone ze skalnymi minerałami. W zależności od rejonu, skąd pochodzi, nosi różne nazwy. Mumio, inaczej Mumijo, nazywane jest również sokiem skały, smołą, kamiennym olejem, górskim miodem, ilyryjską żywicą. W rejonach górskich nadal wykorzystywane je żywe mumio, które podnosi zdolności regencyjne organizmu. 

Mumio – bogactwo dobroczynnych składników

Za dobroczynne właściwości mumio odpowiada bogaty skład. Substancja zawiera duże ilości kwasu fulwowego, który ma pozytywny wpływ na organizm, m.in. poprawia stan kości i mięśni. Inne ważne składniki to kwasy huminowe, aminokwasy, witaminy z grupy B, witamina D, liczne olejki eteryczne. Mumio to również szerokie spektrum minerałów. W jego skład wchodzi m.in. fosfor, sód, magnez, potas, żelazo, miedź, kobalt, mangan, selen, cynk oraz jad pszczeli. Zawiera bardzo rzadkie pierwiastki śladowe, tj. cyna, rubid, chrom, cez, bar. Szacuje się, że mumijo zawiera ok. 40 różnych minerałów, tylu samo miko i makroelementów, kilkanaście dodatków organicznych i aminokwasów. Jest jednym z najbardziej aktywnych biostymulatorów.

Właściwości mumio

Mumio ałtajskie używane było już wieki temu jako antidotum na wiele chorób. Obecnie jest cennym składnikiem wielu suplementów, wykorzystywane jest w medycynie alternatywnej i ziołolecznictwie. Substancja od lata poddawana jest licznym badaniom, które odkrywają nowe właściwości mumijo. Do tej pory potwierdzono właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwbólowe.

Działanie suplementów z mumio

Suplementy z mumio mogą być stosowane jako środki wspomagające zdrowie i uzupełnienie codziennej diety. Ich główne działanie to:

 • regulują metabolizm organizmu,
 • wpływają na kondycję organizmu, uzupełniają niedobory minerałów i witamin,
 • przyśpieszają gojenie ran i oparzeń,
 • są pomocne w leczeniu chorób zapalnych, m.in. zapalenia nerwów,
 • wzmacniają pracę układu sercowo-naczyniowego,
 • łagodzą zawroty migreny, ból oraz zawroty głowy, 
 • wpływają pozytywnie na układ pokarmowy, łagodzą objawy niestrawności i zatrucia pokarmowego,
 • podnoszą odporność organizmu,
 • łagodzą przebieg infekcji górnych dróg oddechowych,
 • łagodzą skutku przyjmowania leków, m.in. stosowanych w czasie chemioterapii,
 • pomagają usuwać z organizmu szkodliwe substancje,
 • wspomagają funkcjonowanie tarczycy,
 • pomagają regulować gospodarkę hormonalną,
 • wzmacniają płodność i poprawiają potencję.

Mumio w kosmetyce

Mumio przyczynia się również do poprawy wyglądu. Jest przydatne w pielęgnacji skóry i włosów, poprawia stan paznokci. Substancja zawarta w kosmetykach do włosów likwiduje łupież, zapobiega przetłuszczaniu się włosów oraz hamuje ich nadmierne wypadanie. Dba również o skórę, zapewnia je prawidłowy poziom nawilżenia. Walczy z wolnymi rodnikami, a dzięki temu spowalnia procesy strzeżenia się orgazmu.

Mumio dla dobrego samopoczucia

Oryginalne mumijo nie tylko rewelacyjnie wpływa na zdrowie, ale pomaga również zadbać o dobre samopoczucie i dawkę pozytywnej energii. Regularnie stosowane w postaci tabletek poprawia nastój, wspomaga koncentracje, wpływa na sprawność fizyczną i umysłową. Odpowiada za to m.in. magnez, który pomaga w skupieniu, znosi uczucie zmęczenia, dodaje energii do działania. Mumio polecane jest dla sportowców, zwiększa wytrzymałość i pomaga osiągać coraz lepsze wyniki.

Mumio – silne i mocne kości

Mumio shilajit himalajskie słynie ze swego dobroczynnego działania na układ kostny. Jest stosowane jako środek wspomagający regenerację kości i mięśni. Pomaga skracać czas zrastania się złamanych kości, a także łagodzi zmiany spowodowane przez osteoporozę. Jest przydatne w łagodzeniu bólu pooperacyjnego, przyśpiesza czas gojenie blizn. Regularnie stosowana tabletki mumio poprawiają funkcjonowanie mięśni, przyczyniają się do lepszej ruchomości stawów, a tym samym do sprawniejszego funkcjonowania. Dobroczynny wpływ na kości wynika z dużej zawartości dobrze przyswajalnego wapnia i potasu oraz kwasu fulwowego, który syntezuje związki wapnia w kościach. Fosfor jest również ważnym elementem budulcowym kości. Składniki są szczególne potrzebne dla kobiet po okresie menopauzy, kiedy występują znaczne niedobory wymienionych minerałów. Suplementy redukują ryzyko złamań, dlatego warto je regularnie przyjmować. Również inne składniki tj. miedź, nikiel, mangan, krzem i stront redukują objawy zmian zwyrodnieniowych, zmniejszają ryzyko rozwoju artretyzmu. Potas zawarty w mumio poprawia gęstość kości, a magnez zmniejsza występujące stany zapalne. Mumio w celu wzmocnienia kości można stosować w postaci tabletek, a dla przyśpieszenia gojenia i łagodzenia kontuzji w postaci maści lub kompresów. Polecany jest balsam z mumio, który łagodzi bóle stawów i kości oraz przyspiesza leczenie oparzeń.

Mumio – w jakiej postaci występuje?

Zdobycie żywego mumio nie jest łatwe, dlatego warto przyjmować substancje w postaci suplementów, które  można kupić w dobrych sklepach zielarski i oferujących produkty ekologiczne, a takim jest Sklep Życia: https://www.sklepzycia.pl/zywe-mumio-shilajit/. Występuje w wielu postaciach, m.in. w formie tabletek, kapsułek, proszków, maści, balsamów, roztworów i czopków. W sklepach mumio dostępne jest również w formie pierwotnej, w konsystencji płynnej zawiesiny. Oryginalne mumio w proszku można rozpuszczać w wodzie, mleku i stosować wewnętrznie lub wykonywać z niego kompresy na stłuczenia czy zwichnięcia. Najwygodniejszą formą są  kapsułki lub tabletki Mumio, które wystarczy przyjmować raz dziennie, aby zauważyć pierwsze efekty. Sklepzycia.pl oferuje oryginalne Mumijo Shilajit, Mumio Asil, złote mumio, a także Ałtajskie Żywe Mumio oczyszczone tradycyjną metodą na zimno.

Jak stosować suplementy diety z mumio?

Zależnie od tego, w jakiej postaci występuje, mumio można stosować doustnie lub miejscowo, na chore obszary. Bardzo ważne, aby suplementy stosować zgodnie z zaleceniami podanymi przez producenta i nie przekraczać zalecanych dawek. Zaleca się, aby dziennie nie przekraczać dawki 0,5 g substancji. Preparaty z mumio stosowane wewnętrzne najlepiej zażywać pół godziny przed posiłkiem. Aby mumio przyniosło najlepsze rezultaty, można łączyć je z innymi naturalnymi substancjami, np. olejem rokitnikowym lub miodem. W przypadku występowania chorób, przyjmowanie preparatów z mumio należy skonsultować z lekarzem. Środek może zachodzić w interakcje z przyjmowanymi lekami.

Suplementacja – naturalne wsparcie dla organizmu

Suplementacja jest wsparciem dla organizmu, nie może zastąpić zbilansowanej diety oraz zdrowego stylu życia. Nie może być zamiennikiem tradycyjnego leczenia oraz cudownym środkiem na wszelkie dolegliwości. Należy o tym pamiętać, regularnie kontrolować stan zdrowia i w razie potrzeby, przyjmować leki zapisane przez specjalistów. Kapsułki z mumio warto przyjmować w okresie zwiększonej zachorowalności na infekcje wirusowe, jako środek wspomagający rekonwalescencji lub w trakcie osłabienia organizmu. Balsam lub krem z mumio przyda się również w przypadku złamań czy uszkodzeń kości.