Wszystko o DMSO

DMSO (dimetylosulfotlenek), jest produktem ubocznym masy celulozowej siarczanowej, która przekształca drewno w masę drzewną, składa się prawie wyłącznie z włókien celulozowych. Proces polega na przetwarzaniu wiórów drzewnych za pomocą mieszaniny wodorotlenku sodu i siarczku sodu. To niszczy wiązania chemiczne łączące ligninę i celulozę.

Magnez – remedium na skurcze i nie tylko…

Magnez to jeden z kluczowych makroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jego odpowiedni poziom jest jednym z najważniejszych czynników odpowiadających praktycznie za wszystkie procesy życiowe, kondycję fizyczną, a nawet psychiczną.

Pożyteczny jak Krzem

O krzemie najczęściej słyszeliśmy w kontekście pierwiastków chemicznych. Wielu z nas słyszało o krzemie w komputerach, jednak co bardzo ciekawe mało kto słyszał jak ważnym składnikiem naszego ciała jest ten pierwiastek, a zwłaszcza jak duże znaczenie ma w tworzeniu i jakości tkanki łącznej. Równie ważną rolę ma dla utrzymania zdrowych kości i w procesie tworzenia kolagenu ale to nie wszystko…

MSM – Siarka organiczna

MSM to skrót od pełnej nazwy związku chemicznego metylosulfonylometanu. W naturze występuje w owocach, warzywach, i np w świeżym krowim mleku. Niestety jest to związek bardzo delikatny i łatwo go zniszczyć. Dzieje się tak np w procesie pasteryzacji, gotowania czy naświetlania promieniami UV. Również proces konserwacji żywności pozbawia ją tego związku. Dobrym przykładem jest mleko. To prosto od wiejskiej krowy zawiera ok 2 do 5 miligramów siarki organicznej w litrze. Natomiast to z kartonika w markecie już tylko ok jedną czwartą miligrama.

Chrom

Chrom należy do pierwiastków niezbędnych do życia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Występuje w kilku postaciach chemicznych jak pikolinian chromu lub polinikotynian chromu. Zapotrzebowanie na chrom rośnie przy dużym wysiłku fizycznym i diecie wysokocukrowej z powodu zwiększonego wydalania chromu z moczem.

Cynk

Cynk pełni bardzo wiele istotnych funkcji, zaczynając od udziału w procesie wzrostu komórek, poprzez regulowanie czynności układu immunologicznego, a kończąc na modulowaniu procesów, związanych z uczeniem się i zapamiętywaniem. Cynk reguluje pracę ponad 200 enzymów, należących do różnych klas, odpowiadających za istotne reakcje zachodzące w organizmie. Jest niezbędny do syntezy białka i kwasów nukleinowych oraz do ochrony przed wolnymi rodnikami.

Mangan

Mangan przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Mangan przyczynia się do utrzymania zdrowych kości oraz pomaga w prawidłowym tworzeniu tkanek łącznych.

Złoto koloidalne i nanojonowe – nowy produkt, mity i fakty.

Złoto jest cennym i szanowanym na całym świecie metalem szlachetnym. Współcześnie wciąż kojarzone jest głównie z wyrobami jubilerskimi, sztuką i monetami. Jednakże od tysiącleci stosowane jest także w celach leczniczych. W czasach starożytnych złoto uważane było za doskonałe lekarstwo na wiele rozmaitych dolegliwości. Używano go w terapiach mających wzmocnić serce, wyleczyć choroby weneryczne, w przypadku trądu, padaczki i depresji. W niektórych rejonach świata wierzono, że złoto jest głównym składnikiem tajemniczego eliksiru życia, czyli napoju, który ma zapewnić ludziom długowieczność i niekończącą się młodość. Niektórzy przypisywali temu drogocennemu kruszcowi możliwość poprawiania zdolności intelektualnych oraz pozytywnego oddziaływania na naszą moralność.