OPC – ekstrakt z pestek winogron

Najsilniejszy naturalny antyoksydant

OPC to proantocyjanidyny, czyli związki chemiczne posiadające liczne grupy wodorotlenowe, które odpowiadają za procesy antyoksydacyjne w ciele człowieka. Ich źródłem jest naturalny ekstrakt wydobywany z pestek winogron. Substancja ta osłania witaminy C i E, hamuje działanie enzymów degradujących substraty ścian naczyń krwionośnych, opóźnia utlenianie złego cholesterolu, jest przeciwzapalna, przeciwalergiczna, antyartretyczna, antynowotworowa, a także wzmacnia włókna kolagenowe i podnosi odporność organizmu.

Dobroczynne działanie OPC wewnętrzne i zewnętrzne

Jako przeciwutleniacz OPC eliminuje wolne rodniki, dzięki czemu spowalnia proces starzenia się całego ciała. Ma ochronny wpływ na naczynia krwionośne, a także obniża poziom złego cholesterolu, jednocześnie podnosząc poziom dobrego, w rezultacie zapobiega miażdżycy, udarowi mózgu i nadciśnieniu. Jego działanie antynowotworowe zostało potwierdzone w profilaktyce między innymi raka piersi, pęcherza, wątroby oraz prostaty. Ekstrakt z pestek winogron leczy zapalenia kości i stawów oraz zwiększa ich wytrzymałość i elastyczność. Jest skuteczny w profilaktyce zaćmy i przyspiesza leczenie stanów zapalnych spojówek oraz zwyrodnień plamki żółtej. Pomaga walczyć z objawami menopauzy zmniejszając dolegliwości, takie jak bezsenność, uderzenia gorąca, napięcie i niewłaściwe ciśnienie krwi. OPC chroni skórę przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV, przyspiesza gojenie ran i oparzeń, a także poprawia ogólny wygląd cery.

Piękne włosy i zdrowa cera dzięki OPC

OPC walczy z wolnymi rodnikami, umacnia włókna kolagenowe i potęguje działanie witaminy piękna, czyli witaminy E. Wszystko to sprawia, że ekstrakt i olej z pestek winogron znajdują doskonałe zastosowanie w kosmetykach, zwłaszcza tych ekologicznych. Na rynku dostępne są farby do włosów, odżywki i maski, mające w składzie OPC oraz wiele produktów do pielęgnacji skóry, takich jak pianki i mleczka do mycia, kremy pod oczy, kremy przeciwzmarszczkowe, kremy z filtrem, kremy na dzień i na noc, maski do twarzy oraz kremy korygujące CC. Włosy i cera po stosowaniu kosmetyków z ekstraktem z pestek winogron są sprężyste, elastyczne i pełne energii, a dodatkowo przy regularnej kuracji mogą nawet wyglądać dużo młodziej.

Suplementacja OPC

OPC z pestek winogron jest dostępne w sklepach i aptekach w postaci kapsułek lub proszku. Ceny produktów z bardzo wysoką zawartością tego składnika wahają się w przedziale od około 30 do 300 zł, w zależności od formy suplementu, jego składu, pochodzenia i wielkości opakowania. Producenci zalecają przyjmowanie od 1 do 4 kapsułek dziennie, zależnie od procentowego udziału OPC w porcji. Każdą dawkę powinno się popijać dużą ilością wody i spożywać najlepiej na pół godziny przed posiłkiem. W przypadku sproszkowanej wersji ekstraktu, określoną na opakowaniu miarkę produktu należy wymieszać z wodą, napojem bądź jogurtem i przyjmować raz dziennie w trakcie posiłku. Niedozwolone jest przekraczanie zalecanej przez producenta dziennej dawki suplementu.

Suplementy zawierające OPC możesz kupić w Sklepie Życia: https://www.sklepzycia.pl/opc-ekstrakt-z-pestek-winogron

Przeciwwskazania do stosowania suplementacji OPC

Przeciwwskazaniem do stosowania suplementacji OPC jest chorowanie na skazę krwotoczną i przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Podobnie do większości suplementów produkty z ekstraktem z pestek winogron nie mogą być spożywane przez kobiety w ciąży, matki karmiące i dzieci bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Zabronione jest również stosowanie tych preparatów w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek z ich składników.

Podsumowanie o OPC

Ekstrakt z pestek winogron to naturalne źródło zdrowia i urody. Dzięki jego suplementacji w formie wygodnych kapsułek lub proszku możliwe jest wzmocnienie całego organizmu od kości aż po skórę, a także profilaktyka wielu chorób wewnątrzustrojowych. OPC działa, jak lek, zastępując szereg preparatów przeciwzapalnych i antyalergicznych. Kompleksowo dba o wygląd cery i włosów. Sprawia, że ciało nie poddaje się procesowi starzenia. Jego regularne przyjmowanie to prosty sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia.