Domowe sposoby na przeziębienie

Jeśli chcemy się wzmocnić domowymi sposobami, koniecznie musimy wcześniej zadbać o „środki lecznicze” w postaci soków, dżemów, czy ziół. Najlepiej przygotować lub zebrać je samemu podczas okresu ich kwitnienia. Jeśli się nie udało Ci się ich zebrać, to znajdziesz to środki w sklepach. Polecamy osiedlowe warzywniaki!

Naturalne środki na przeziębienie

Sok z czarnego bzu

Sok z czarnego bzu, podobnie jak sok malinowy, zawiera duże ilości witaminy C, zapobiega gorączce i działa przeciwbólowo. Warto przygotować w lecie samodzielnie sok lub dżem z tych owoców.

Imbir

W skład imbiru wchodzi wiele substancji, takich jak: olejek eteryczny, gingerol czy zinferon, dzięki czemu ma on szereg właściwości leczniczych. Imbir jest pomocy m.in. w przypadku przeziębień, wychłodzenia.

Kwiat lipy przy temperaturze

Kwiaty lipy świetnie sprawdzają się przy wysokiej temperaturze i działają napotnie. Wystarczy zrobić z nich napar i pić 2-3 razy dziennie.

Majeranek na katar

A jeżeli chcesz się pozbyć kataru, koniecznie wykorzystaj majeranek. Ta aromatyczna przyprawa udrożni nos na długo i pomoże także przy uporczywym kaszlu.

Tymianek na kaszel

Dzięki swojemu aromatowi i walorom smakowym tymianek jest używany w kuchni jako przyprawa do drobiu, pieczonych mięs, dziczyzny, ryb, pizzy, sosów i sałatek.

Tymianek ma działanie: wykrztuśne, przeciwbakteryjne, grzybobójcze, rozkurczowe, przeciwzapalne, napotne, uspakajające, regulujące trawienie, wzmacniające, ściągające, tonizujące, a także gojące rany.

Czosnek na infekcje

Czosnek to naturalny antybiotyk, który działa leczniczo nie tylko przy chorobie, ale i także skutecznie zapobiega wielu infekcjom, szczególnie wirusowym.

Czarna herbata z cytryną

Witamina C w cytrynie nie poprawia odporności, ale ogranicza ryzyko rozwoju choroby w wyziębieniu i zwiększonym wysiłku fizycznym. Ciepła herbata z cytryną ogrzeje Cię. Pamiętaj aby dodać cytrynę dopiero po zaparzeniu herbaty.

Czerpiemy z natury

Natura dała nam wiele roślin, które można wykorzystywać przy różnego rodzaju infekcjach. Oczywiście w cięższych stadiach choroby często musimy sięgnąć po farmaceutyki, jednak warto skorzystać z naturalnych sposobów, które często mogą zapobiec infekcji, lub złagodzić jej przebieg.