Korzeń Maca

Indiański sposób na dobre zdrowie

Maca to roślina pochodzącą z peruwiańskich Andów. Indianie Ameryki Południowej od wieków stosują Maca korzeń do produkcji napojów leczniczych i pobudzających. Dzięki swoim licznym właściwościom prozdrowotnym coraz częściej stosuje się ją do produkcji suplementów diety i afrodyzjaków. Jakie właściwości ma korzeń Maca i jakie korzyści możemy osiągnąć regularnie go przyjmując?

Korzeń Maca działanie

Korzeń Maca dostarcza organizmowi wielu cennych witamin i minerałów. Według wielu naukowców jest to jedno z najbardziej wartościowych warzyw, które kiedykolwiek zostało odkryte.

Co zawiera Maca korzeń?

Korzeń Maca jest świetnym źródłem łatwo przyswajalnych składników odżywczych. W jego składzie znajdziemy około 15% wysokiej jakości białka. Dodatkowo, aż 8% stanowi błonnik. Spożywając korzeń Maca dostarczamy do organizmu wiele niezbędnych aminokwasów, w tym egzogennych, których organizm nie jest w stanie sam wytworzyć. W roślinie znajdziemy także witaminy z grupy B oraz witaminę C, a także minerały takie jak miedź, żelazo, cynk, bor i selen.

Właściwości korzenia Maca

Korzeń Maca wspomaga organizm na wielu płaszczyznach. Szczególnie istotny jest jego wpływ na układ odpornościowy. Poprawia zarówno fizyczny jak i psychiczny stan organizmu, dzięki czemu jesteśmy dużo lepiej przygotowani na trudy życia codziennego i stres. Korzeń Maca wpływ także na układ krwionośny, obniżając ciśnienie krwi i zmniejszając szansę na pojawienie się zmian miażdżycowych

Maca jest również bardzo dobrym afrodyzjakiem, poprawiającym libido u kobiet i mężczyzn. Wpływa też na poprawę płodności, regulując układ hormonalny i poprawiając aktywność plemników. 

Suplement diety z Maca poleca się także sportowcom. Wszystko dlatego, że roślina ta pomaga w usuwaniu z organizmu wolnych rodników i dodaje energii, pobudzając organizm, co jest niezwykle istotne w trakcie treningów.

Opinie o Maca są bardzo pozytywne. Zdecydowana większość osób chwali wpływ rośliny na organizm i jest zadowolona z efektów. Warto samemu spróbować jak działa korzeń Maca. Koszty nie są takie duże, a nasze życie może się znacząco odmienić.

W jaki sposób przyjmować korzeń Maca?

Istnieje wiele produktów zawierających korzeń Maca. Zdecydowanie najpopularniejsza jest Maca w proszku (do zakupienia m.in. w tym miejscu: https://www.sklepzycia.pl/pl/p/Korzen-Maca-ekstrakt-101-40g-Yango/1868). Linkowany produkt jest o tyle dobry, że nie jest to po prostu sproszkowany korzeń, ale ekstrakt z korzenia, dzięki czemu działa dużo lepiej i mocniej.

Maca tabletki i kapsułki to nieco mniej popularny sposób na spożywanie tej rośliny. Nie oznacza to jednak, że jest gorszy. Tabletki i Maca kapsułki również powstają na bazie sproszkowanej rośliny i różnią się tylko stanem skupienia. Nie ma więc dużych różnic pomiędzy tabletkami, a proszkiem. Wybór powinien być dokonany zależnie od naszych preferencji. 

Gdzie zakupić korzeń Maca?

Suplementy diety zawierające korzeń Maca znajdziemy w sklepach ze zdrową żywnością i aptekach. Najlepiej będzie jednak skorzystać z internetowych sklepów, gdzie otrzymamy zdecydowanie największy wybór produktów. Szukając dobrego sklepu warto zacząć od sklepzycia.pl i zajrzeć na ich zakładkę poświęconą tej wspaniałej roślinie (https://www.sklepzycia.pl/korzen-maca). Korzeń maca bardzo często znajdziemy też w supermarketach, ale dużo lepszym pomysłem będzie rezygnacja z zakupu w takim miejscu i skierowanie się do osób, które znają się na tym i są w stanie zaoferować nam produkty najlepszej jakości.

Korzeń Maca – ważny suplement diety

Suplementy z korzeniem Maca stają się coraz bardziej popularne zarówno wśród młodszych, jak i starszych ludzi. Nic dziwnego, z korzystnego wpływu skorzystają zarówno jedni, jak i drudzy. Unikalny skład suplementów z Maca pozwala na przywrócenie organizmowi równowagi i reguluje pracę wszystkich ważnych układów w ciele. Jeśli szukamy suplementu diety dla siebie, warto zainteresować się tą niepozorną rośliną i jej niesamowitymi właściwościami. Suplementacja korzeniem Maca jest w pełni bezpieczna, dlatego nie musimy się bać o to, że poważnie nam zaszkodzi. Musimy jednak pamiętać o przestrzeganiu zaleceń producenta.