Detoks jest najlepszym sposobem na skuteczne pozbycie się toksyn i innych szkodliwych substancji zalegających w organizmie. Mimo, iż wiele osób decyduje się na rozpoczęcie specjalnych diet oczyszczających to jednak nie wszystkie z nich są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Warto więc zwrócić uwagę na produkty stworzone na bazie składników, które wykazują naturalne działanie oczyszczające. Stosowane razem ze zbilansowaną dietą efektywnie poprawią metabolizm oraz wspomogą prawidłową pracę układu pokarmowego. Które produkty okażą się więc najlepszym sprzymierzeńcem w walce z toksynami?
Spis treści
Kiedy należy przeprowadzić detoks organizmu?
Organizm każdego człowieka został wyposażony w narządy, które w naturalny sposób oczyszczają ciało z toksyn. Niestety, ale stresujący tryb życia, długotrwałe zmęczenie, a także niezbilansowana dieta sprawiają, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie pozbyć się wszelkich zalegających szkodliwych substancji. Do pierwszych objawów świadczących o tym, że należy przeprowadzić naturalny detoks organizmu zalicza się:
- złe samopoczucie;
- drażliwość;
- zaburzenia trawienia (wzdęcia, gazy, zaparcia);
- poczucie ciągłego zmęczenia;
- brak siły i energii;
- zmatowienie cery;
- nadmierną łamliwość włosów i paznokci.
Jak przeprowadzić naturalne oczyszczenie organizmu?
Podstawę naturalnego detoksu powinna stanowić głównie zbilansowana, zdrowa dieta. W naszym codziennym menu nie może więc zabraknąć świeżych warzyw i owoców. Niezbędne okaże się także picie przynajmniej dwóch litrów wody dziennie. Jadłospis świetnie uzupełnią również ziołowe napary. Nie można jednak zapominać, że aby oczyszczanie organizmu przyniosło jak najlepsze rezultaty należy się do niego wcześniej odpowiednio przygotować. Na trzy dni przed planowanym detoksem powinno się zaprzestać spożywania słodyczy, mleka, jajek, białej mąki oraz produktów pochodzenia zwierzęcego. Koniecznie trzeba także wykluczyć alkohol oraz kofeinę.
Oczyszczanie organizmu powinno trwać około czternastu dni. W tym czasie należy skupić się głównie na przygotowywaniu posiłków składających się z surowych lub gotowanych warzyw, soków owocowych, fermentowanych produktów mlecznych, kasz, dzikiego ryżu, gotowanych ryb oraz chudego mięsa drobiowego. Niezastąpiona okaże się także suplementacja naturalnymi produktami przyśpieszającymi detoks. Zaliczają się do nich m.in. preparaty zawierające błonnik, spirulinę, aloes, czystek czy kurkumę. Takie produkty nie tylko znacząco udoskonalają sam proces oczyszczania organizmu, ale także poprawiają pracę wszelkich układów i narządów w naszym ciele. Suplementy przyśpieszające detoks dostępne są w formie tabletek, ziół lub proszku. Wysokiej jakości i w pełni naturalne produkty efektywnie wspomagające oczyszczanie organizmu dostępne są na https://www.sklepzycia.pl/naturalne-oczyszczanie-organizmu/ .
Błonnik – niezastąpiony element oczyszczania organizmu
Błonnik to obok wody najważniejszy naturalny składnik, który znacząco wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. Jego skład zawiera bowiem kilkadziesiąt substancji pochodzenia roślinnego wykazujących działanie detoksykujące. Działanie błonnika rozpuszczalnego opiera się na powolnym opuszczaniu przewodu pokarmowego i jednoczesnym pochłanianiu toksyn. Dzięki temu, wszelkie szkodliwe substancje likwidowane są na poziomie układu pokarmowego i nie zostają wchłaniane przez organizm. Z kolei błonnik nierozpuszczalny zbiera toksyny ze ścian jelitowych oraz wzmacnia je od środka usprawniając cały proces trawienia. Ponadto błonnik reguluje cykl wypróżniania oraz wspomaga utrzymanie systematycznych ruchów perystaltycznych jelit, które przez to samoistnie się oczyszczają.
Ze względu na te wyjątkowe właściwości błonnik polecany jest osobom dążącym do detoksyfikacji organizmu. Mimo, iż jego bogatym źródłem są warzywa i owoce to jednak podczas oczyszczania organizmu warto sięgnąć po dodatkowe preparaty zawierające ten niezwykły składnik.
Spirulina – algi o właściwościach detoksujących
Spiruliną nazywane są wysokobiałkowe algi, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Systematyczna suplementacja spiruliną przyśpiesza więc eliminację toksyn z organizmu, a także detoksykuje wątrobę. Tego typu algi stanowią bowiem bogate źródło antyoksydantów, aminokwasów oraz przeciwutleniaczy, które okazują się niezbędne podczas oczyszczania organizmu. Spirulina zawiera również chlorofil wspomagający proces usuwania metali ciężkich i innych szkodliwych substancji znajdujących się we krwi. Dodatkowo, wspiera działanie układu odpornościowego i nerwowego.
Regularne przyjmowanie preparatów ze spiruliną pomaga utrzymać równowagę flory bakteryjnej, przyśpiesza przemianę materii oraz pozwala pozbyć się zalegających toksyn z organizmu. Dzięki tym algom organizm efektywniej się oczyszcza, a co za tym idzie skuteczniej opóźnia procesy związane ze starzeniem się.
Sok z aleosu a oczyszczanie organizmu
Nie od dziś wiadomo, że aloes wykazuje właściwości oczyszczające. Doskonale sprawdzi się więc jako element diety przy detoksie organizmu. Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na sok z aloesu. Taki napój stanowi bowiem bogate źródło witamin, minerałów oraz aminokwasów, które w naturalny sposób eliminują toksyny nagromadzone w organizmie. Kuracja oczyszczająca aloesem wspomaga pracę jelit, usprawnia działanie kosmków jelitowych oraz uniemożliwia tworzenie się szkodliwych złogów. Nie można jednak zapominać, że zbyt długi detoks aloesem może doprowadzić do problemów z wchłanianiem i prawidłowym funkcjonowaniem jelit. Zaleca się więc przyjmowanie jednej szklanki soku aloesu dziennie przez maksymalnie miesiąc.
Detoks jest niezwykle potrzebny naszemu organizmowi, ale tylko jak zostanie przeprowadzony w zdrowy i naturalny sposób. Zbilansowana dieta połączona z suplementacją produktów przyśpieszających bezpieczne oczyszczanie to sprawdzony sposób na zachowanie dobrej kondycji organizmu. Warto jednak pamiętać, że na detoks powinny decydować się wyłącznie osoby zdrowe, które nie muszą borykać się z chorobami czy innymi przewlekłymi dolegliwościami. W pozostałych przypadkach przed rozpoczęciem domowego oczyszczania organizmu należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.