Omułek Zielonowargowy

Omułek zielonowargowy – właściwości i zastosowania

Nie pierwszy raz flora i fauna z dalekiej Azji są tym, co poprawia zdrowie oraz urodę. Omułek zielonowargowy to zielona małża o wielkim znaczeniu dla człowieka. Znany początkowo głównie w Nowej Zelandii rozprzestrzenił się na resztę świata. Jeśli Twoje ciało potrzebuje pomocy, zainteresuj się nim, bo ma wiele cennych właściwości. Sprawdź sam!

Pierwsza pomoc dla stawów!

Egzotyczny omułek zielonowargowy to przede wszystkim pomoc dla stawów i kości. Suplementy zawierające wyciąg z omułka mogą uchronić je przed chorobą albo zmniejszyć dolegliwości ze strony już rozwijającego się schorzenia. Jest to możliwe z uwagi na zawartą w nim glukozaminę. To właśnie ona jest występującym w ludzkim organizmie budulcem tkanki łącznej, chrząstek międzykostnych, płynów stawowych, skóry. Gdy zaczyna jej brakować, co ma miejsce przy chorobie lub częściej wraz z wiekiem, pojawiają się problemy ze stawami. Bolesność podczas ruchu, sztywnienie stawów, obrzęki wynikające ze stanów zapalnych to tylko początek dolegliwości. Przyjmowanie omułka zielonowargowego jako suplementu zdrowia zabezpiecza nasze stawy i chrząstki. Dostarcza niezbędnego budulca, nie pozwalając stawom na degradację. Stwierdzono, że pomaga leczyć artretyzm, szczególnie częsty u osób powyżej 50-ego roku życia.

Wyciąg, koncentrat z omułka ułatwia także zmniejszanie dolegliwości bólowych kręgosłupa czy opuchniętych stawów, zwłaszcza jeśli wciera się w bolące mięśnia zawierające go balsamy lub kremy.

Sposób na starość

Liczne problemy organizmu pojawiają się z wiekiem, organizm zużywa się, a pewnych cennych składników jest coraz mniej lub nie są produkowane w tak dużej ilości, jak dotychczas. Dotyczy to m. in. kolagenu. Jego spadek najdotkliwiej odczuwają kobiety po menopauzie, obserwując spadającą elastyczność skóry, większą ilość zmarszczek oraz częste bóle stawów. Omułek zielonowargowy może zaradzić również w tych problemach, opóźniając procesy starzenia i stymulując produkcję mazi w torebkach stawowych. Wyciąg z małży wspiera produkcję kolagenu, ale przede wszystkim zawiera kwas krzemowy. Ma on podstawowe znaczenie dla regeneracji komórek organizmu i wzmacniania włókien tkanki łącznej, zapewniającej jej elastyczność. Dodatkowo hamuje procesy starzenia się. Skóra ma mniejszą tendencję do pojawiania się na niej zmarszczek, a włosy i paznokcie są mocniejsze i się nie łamią. Wszystko to dzięki małży zielonej.

Na stany zapalne – tylko omułek

Jednym z większych zagrożeń oraz dyskomfortem w codziennym funkcjonowaniu są stany zapalne. Niektóre, jak w przypadku stanów zapalnych stawów są widoczne, przejawiają się opuchlizną i tkliwością danego miejsca. Z innych, wewnętrznych nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Omułek zielonowargowy zawiera lyprinol oraz 12 kwasów tłuszczowych z grupy Omega-3, które mają właściwości przeciwzapalne. Przydają się one nie tylko doraźnie, np. po zwichnięciach, urazach, ale także podczas leczenia tak poważnych chorób jak reumatyzm, artretyzm, a nawet astma. Problemy oddechowe związane z astmą są bowiem powodowane przez nawracający stan zapalny. Jednocześnie substancje zawarte w omułku zmniejszają ryzyko pojawienia się niebezpiecznych stanów zapalnych o dziwo, także w układzie krwionośnym.