Złoto koloidalne i nanojonowe – nowy produkt, mity i fakty.

Złoto jest cennym i szanowanym na całym świecie metalem szlachetnym. Współcześnie wciąż kojarzone jest głównie z wyrobami jubilerskimi, sztuką i monetami. Jednakże od tysiącleci stosowane jest także w celach leczniczych. W czasach starożytnych złoto uważane było za doskonałe lekarstwo na wiele rozmaitych dolegliwości. Używano go w terapiach mających wzmocnić serce, wyleczyć choroby weneryczne, w przypadku trądu, padaczki i depresji. W niektórych rejonach świata wierzono, że złoto jest głównym składnikiem tajemniczego eliksiru życia, czyli napoju, który ma zapewnić ludziom długowieczność i niekończącą się młodość. Niektórzy przypisywali temu drogocennemu kruszcowi możliwość poprawiania zdolności intelektualnych oraz pozytywnego oddziaływania na naszą moralność.

Właściwości złota koloidalnego

Dziś wiemy, że złoto rzeczywiście posiada szereg zalet, o których mówiono już setki lat temu. Ten cenny metal faktycznie ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, choć nasi przodkowie nieco zapędzili się w przypisywaniu mu niezwykłych właściwości – za mit możemy oczywiście uznać wpływ złota na naszą moralność i roztropność. Nie zmienia to faktu, iż złoto jest cenną bronią, którą możemy się wspomóc przy leczeniu wielu trapiących nas dolegliwości.

W XX wieku zaczęto stosować tak zwane złoto koloidalne, czyli zawiesinę mikroskopijnych cząsteczek złota w destylowanej wodzie. Jest ono bioprzyswajalne, czyste i całkowicie naturalne. Nie posiada ani zapachu, ani smaku i nie powoduje reakcji alergicznych. Ma natomiast dobroczynny wpływ na zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Złoto koloidalne pozytywnie wpływa na pracę serca i krążenie krwi w organizmie. Wspomaga układ pokarmowy oraz leczenie różnych chorób skóry takich jak łuszczyca, liszaj czy bielactwo. Ten szlachetny metal stosowany jest również w przypadku oparzeń i ran ponieważ przyśpiesza ich gojenie. Pomoże także gdy w organizmie toczą się stany zapalne, uśnieży bóle mięśni i zmniejszy objawy chorób alergicznych.

Stwierdzono również, że złoto koloidalne wspiera leczenie depresji i stanów lękowych ponieważ wpływa na wzrost naszego samopoczucia, stymuluje pracę mózgu i podnosi witalność. Może więc skutecznie wspierać walkę z chorobami psychicznymi, uzależnieniami i nerwicami. Sprawdzi się także u anemików, osób odczuwających spadek energii oraz tych dotkniętych chronicznym zmęczeniem.

preparaty ze zlotem

Złoto koloidalne – eliksir młodości

Złoto koloidalne jest również cenione w dziedzinie kosmetologii ze względu na dobroczynny wpływ na cerę. Badania potwierdziły, że nanocząsteczki złota potrafią dotrzeć w głąb skóry wpływając na poprawę jej nawilżenia i produkcję kolagenu, a co za tym idzie – spowalniają proces starzenia się skóry. Ten niezwykły kruszec stosowany regularnie w formie kremu sprawia, że zmarszczki powstają o wiele wolniej, a te już istniejące ulegają wyraźnemu spłyceniu.

Działanie kosmetyków ze złotem

Złoto, podobnie jak inne metale szlachetne ma także działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dlatego jest dobrym rozwiązaniem dla osób dotkniętych trądzikiem. Kremy z jego dodatkiem sprawdzą się u osób z cerą wrażliwą, ponieważ złoto doskonale łagodzi wszelkie podrażnienia. Ponadto ten szlachetny metal pełni funkcję nośnika dla innych dobroczynnych substancji znajdujących się w preparatach, dzięki czemu pomaga dotrzeć im głębiej pod skórę.

Pamiętaj, złoto to nie tylko elegancka biżuteria i bogato zdobione ornamenty. Ten szlachetny materiał oprócz pięknej powłoki jest naturalnym orężem w walce o zdrowie i urodę. Kuracja złotem może okazać się doskonałym panaceum w przypadku wielu chorób trapiących współczesnego człowieka. Pomoże Ci zwalczyć alergie i uporać się z problemami skórnymi. Poprawi krążenie krwi, rozprawi się ze stanami zapalnymi w Twoim ciele i złagodzi bóle mięśni. Wesprze Cię w walce z depresją, poprawi Twoje samopoczucie i doda energii. Zadba o twoją cerę, wygładzi zmarszczki i sprawi, że dłużej będziesz cieszyć się młodym wyglądem.