Błonnik naturalny przy odchudzaniu

Błonnik naturalny przy odchudzaniu

Odchudzanie, to proces, wiążący się z koniecznością rezygnacji z dotychczasowych przyzwyczajeń i wpojenia nowych nawyków, które pomogą nam się pozbyć zbędnych kilogramów. W tym trudnym okresie warto się wspomagać za pomocą suplementów, które wspomogą naszą przemianę materii i pomogą zahamować głód. Jednym z takich suplementów jest błonnik na odchudzanie. Za sprawą specyficznych właściwości pomaga zahamować chęć sięgania po przekąski w ciągu dnia. Dzięki temu spożywamy mniejszą ilość kalorii, a to pozwala nam na zdrową utratę nadmiernych kilogramów i cieszenie się atrakcyjną sylwetką.

Błonnik na odchudzanie – właściwości, które wspomagają utratę kilogramów. 

Szukając korelacji występującej między błonnikiem a odchudzaniem szybko odkryjemy, że skuteczność tego suplementu opiera się na pohamowaniu nadmiernego łaknienie. Po spożyciu błonnika i popiciu go odpowiednią ilość wody suplement pęcznieje w naszym żołądku – tym samym pozwala na wiele godzin zapomnieć o głodzie, który tak często towarzyszy osobom na diecie. Jednak nie jest to jedyna zaleta naturalnego błonnika. Naukowcy zwracają uwagę na to, że błonnik wspiera nasz organizm w: 

  • funkcjonowaniu układu pokarmowego, 
  • zapobieganiu powstawania chorób nowotworowych układu pokarmowego, np. jelita grubego, 
  • uregulowaniu apetytu, kiedy ktoś ma problem z tzw. wilczym apetytem. 

Występują dwa rodzaje błonnika, jeśli chodzi o błonnik naturalny (Dostępny w Sklepie Życia https://www.sklepzycia.pl/suplementy-blonnik). Jeden z nich jest rozpuszczalny w wodzie. Są to różnego rodzaju hemicelulozy, śluzy roślinne, gumy czy pektyny. Z kolei drugi rodzaj błonnika na odchudzanie jest nierozpuszczalny w wodzie i należą do niego między innymi ligniny oraz celuloza. 

Dlaczego warto suplementować błonnik podczas odchudzania? 

Podczas procesu utraty wagi warto stosować błonnik na odchudzanie – efekty pojawią się szybko i będą widoczne w codziennym życiu, kiedy zauważymy, że spożywamy znacznie mniejsze porcje, a za sprawę tego czujemy się znacznie lżejsi i zaczynamy wyglądać coraz szczuplej. Błonnik pomaga w pohamowaniu apetytu, dlatego warto włączyć go zarówno do stałej suplementacji, jak i stosować doraźnie w kryzysowych sytuacjach podczas odchudzania. Przykładowo – kiedy nadchodzi weekend i spędzamy wieczór przed telewizorem, oglądając mecz czy ulubiony serial każdy z nas ma ochotę sięgnąć po jakieś przekąski, najczęściej kaloryczne. Wówczas warto przyjąć odpowiednią dawkę błonnika na odchudzanie, dzięki czemu uczucie sytości sprawi, że nie będziemy myśleli o jedzeniu, a co za tym idzie – nadprogramowych kaloriach. 

Skąd czerpać odpowiednią ilość błonnika? 

Wbrew obiegowej opinii o tym, że błonnik znajduje się w wielu warzywach i owocach może okazać się, że występująca tam ilość jest niewystarczająca, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na błonnik witalny. Odchudzanie jest związane ze zwiększonym zapotrzebowaniem organizmu na składniki, które pozwolą w pewnym sensie oszukać nasz głód. Jednym z takich składników jest właśnie błonnik, ale trudno dostarczyć jego odpowiednie ilości z jedzenia podczas redukcji, kiedy ilość tego jedzenie jest mniejsza niż w codziennej diecie czy w okresie budowania masy mięśniowej. Wówczas warto sięgnąć po suplement – błonnik na odchudzanie. Opinie klientów mówią wprost o tym, że jest to wygodne, bo nie muszą codziennie jeść dużej ilości warzyw strączkowych, które nierzadko powodują problemy gastryczne w postaci wzdęć itp. 

Jaką formę błonnika naturalnego na odchudzanie wybrać? 

Błonnik naturalny można suplementować pod kilkoma postaciami. Najczęściej występuje błonnik w proszku na odchudzanie oraz błonnik w tabletkach na odchudzanie. To, jaką postać błonnika wybierzemy dla siebie zależy głównie od naszych preferencji. Błonnik w tabletkach będzie łatwiej spożywać w pracy, w szkole czy na uczelni, gdzie sproszkowana postać suplementu mogłaby być nieco bardziej uciążliwa. Z kolei błonnik w proszku możemy z łatwością dodawać do posiłków: koktajli, owsianek, sałatek, zup – czego tylko zapragniemy. 

Dzięki sproszkowanej formule, którą możemy znaleźć w Sklepie Życia https://www.sklepzycia.pl/pl/p/Blonnik-Sunfiber-210-g/906 oraz https://www.sklepzycia.pl/pl/p/Blonnik-witalny%2C-400g-Aura-Herbals/1278 możemy przemycić odpowiednią ilość błonnika np. w diecie dziecka, które niechętnie przyjmowałoby tabletki ze względu na ich wielkość bądź formułę. To dobra opcja także dla dorosłych osób, które zamiast konieczności przyjmowania kapsułek wolałyby się zdecydować na możliwość dodawania suplementu do spożywanych posiłków. Co ważne – błonnik praktycznie nie zmienia smaku potraw, dlatego nie musimy się obawiać o to, że jego suplementacja zmniejszy walory smakowe pożywienia. 

Błonnik na odchudzanie – opinie oraz efekty. 

Zdaniem osób, które zdecydowały się na suplementację błonnika na odchudzanie jest to idealny suplement, wspomagający przemianę sylwetki, który w żaden sposób negatywnie nie wpływa na samopoczucie czy funkcjonowanie organizmu. Mało tego, naturalny błonnik pomaga także uregulować pracę jeśli, która coraz częściej jest zaburzona ze względu na to, że coraz trudniej znaleźć dobre jakościowo jedzenie w rozsądnej cenie. Naturalny błonnik wspomaga również nasze samopoczucie, ponieważ flora bakteryjna jelit ma ogromny wpływ nie tylko na stan fizyczny naszego organizmu, ale także na nasz stan psychiczny – samopoczucie, wysypianie się, postrzeganie siebie na tle innych. Jeśli chodzi o efekty błonnika na odchudzanie, to warto zdawać sobie sprawę z tego, że skuteczna redukcja masy ciała przebiegnie najsprawniej, jeśli dołączymy do suplementacji aktywność fizyczną. Jednak suplementacja naturalnego błonnika również będzie odgrywała znaczącą rolę podczas odchudzania, ponieważ pomoże nam ograniczyć ilość spożywanych kalorii. To właśnie ten krok jest kluczem do sukcesu – redukcja ilości spożywanego pokarmu, którą gwarantuje regularne i trwałe suplementowanie błonnika w odpowiednich ilościach, wskazanych przez producenta, które są uzależnione od cech indywidualnych poszczególnych osób, decydujących się spożywać suplement. 

2 komentarze do “Błonnik naturalny przy odchudzaniu”

  1. Nie jestem świnią aby jeść kilogramy paszy czyli błonnika. To jest tylko dla tych co jedzą z koryta jak świnki. Ja jem ze stołu czyli optymalnie i ta wasza pasza NIE jest mi potrzebna. Jeśli nie rozumiecie, to wam wytłumaczę po chłopsku. Na pewno się ze mną zgodzicie, ze im gorsze jedzenie(paliwo) tym więcej odpadów? Dla przykładu jeśli ktoś pali w centralnym węglem brunatnym lub kiepskim kamiennym(czyli je jak świnia wszystko jak leci) to MUSI wzywać kominiarza(błonnika) co chwila. Jeśli używa najlepszego to już rzadziej, nieprawdaż? A jeśli będzie miał piec CO na gaz, czy będzie mu potrzebny kominiarz? A jak dojdzie do perfekcji i jego paliwem będzie wodór(tłuszcze nasycone i inne), to po co mu będą kominiarze czyli błonnik? Nie dość, że paliwo jest bardzo wysokoenergetyczne, to jeszcze jako produkt uboczny będzie miał wodę. Jak widać brakuje wam jednak wiedzy. Jak byście ją mieli to zamiast wiecznego sprzedawania paszy dla bydła promowali byście najlepszy sposób jedzenia poza japońskim czyli żywienie optymalne dr Jana Kwaśniewskiego, które zresztą sam stosuje już ponad 15 lat z bardzo dobrym skutkiem.

Możliwość komentowania została wyłączona.