Minerały i witaminy, których potrzebuje Twoja skóra

Minerały i witaminy, których potrzebuje Twoja skóra

Coraz częściej przywiązujemy uwagę do kondycji i zdrowego stylu życia. Jest to bardzo dobry kierunek, mając również na względzie błyskawiczne tempo życia i nadmiar obowiązków. Trzeba pamiętać, że organizm wymaga regeneracji i wiele zależy od tego, jak wyglądają nasze codzienne przyzwyczajenia i nawyki. Bezdyskusyjne jest, że odpowiednio zbilansowana dieta wspiera odporność organizmu i jego siły witalne oraz prawidłowe funkcjonowanie procesów fizjologicznych. Bardzo ważna jest także odpowiednia suplementacja, która umożliwia uzupełnienie niedoborów, w zależności od indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać o witaminach i minerałach, które korzystne są dla dobrej kondycji skóry – zapewnienia promiennego wyglądu i właściwej regeneracji. 

Witaminy niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania skóry

Odpowiednia pielęgnacja skóry może zdecydowanie przyczynić się do zachowania młodzieńczego wyglądu, a co za tym idzie – wspaniałego samopoczucia. I tutaj z pomocą przychodzą cenne dla organizmu witaminy, które także wpływają na procesy zachodzące w skórze. Ogromną rolę w tym zakresie pełni witamina E, która nazywana jest często witaminą młodości. Dlaczego? Ponieważ opóźnia procesy starzenia się skóry – jest silnym antyutleniaczem, który chroni organizm przed stresem oksydacyjnym wywoływanym przez wolne rodniki. Jest to bardzo istotne, gdyż nadmiar wolnych rodników może powodować uszkodzenia białek i tłuszczów oraz DNA komórek, a tym samym doprowadzać do mutacji i rozmaitych dolegliwości. Równie ważna dla skóry jest witamina A i witamina C, dzięki którym skóra jest zawsze elastyczna i jędrna. Warto wspomnieć, że witamina C uczestniczy w procesie syntezy kolagenu, natomiast za sprawą witaminy A skóra jest mniej podatna na przebarwienia. Z kolei na regulację krzepliwości krwi wpływa witamina K, co jest szczególnie istotna w przypadku pielęgnacji skłonnej do podrażnień, wrażliwej i naczynkowej. Dobrym sposobem na uwzględnienie wspomnianych właściwości jest zastosowanie preparatów działających kompleksowo https://www.sklepzycia.pl/witaminy-adek, które zadbają o odpowiednią kondycję skóry i uzupełnienie niedoborów witamin.

W suplementacji dla skóry nie można także zapomnieć o witaminach z grupy B, które wieloaspektowo działają na procesy zachodzące w skórze: mają właściwości łagodzące i regenerujące, zapobiegają rogowaceniu oraz pękaniu naskórka. B Complex to zestaw witamin dedykowany dla osób, które chcą uzupełnić niedobory witamin z grupy B – ze względu na właściwości korzystne dla skóry, ale także wspieranie innych funkcji życiowych, za które są odpowiedzialne witaminy z grupy B.

Niezastąpione minerały oraz kwasy o działaniu antyoksydacyjnym

Mając na uwadze odpowiednią pielęgnację skóry nie można też zapomnieć o bardzo korzystnych dla jej kondycji minerałach. W różnego rodzaju stanach zapalnych oraz pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt niezastąpiony jest cynk. Z kolei miedź wpływa na regulowanie wydzielanego sebum i utrzymanie na odpowiednim poziomie pH skóry. Niejonowa miedź koloidalna https://www.sklepzycia.pl/pl/p/Nano-Miedz-koloidalna-Niejonowa-25-ppm-300-ml-butelka-z-atomizerem/343 ma silne działanie grzybobójcze, przyczynia się nawet do eliminowania zmian skórnych o charakterze wrzodowym. Bardzo ważnym pierwiastkiem śladowym, który ze względu na ogólne niedobory wymaga uzupełnienia jest selen. Właściwy poziom selenu w organizmie działa korzystnie na stan włosów i paznokci. Podobnie jak witamina E, selen jest bardzo skutecznym i silnym antyoksydantem. 

Iście zbawienne dla skóry okazują się często kwasy tłuszczowe – szczególnie omega 3 i omega 6, które znane są z właściwości przeciwzapalnych. Omega 3 i omega 6 należą do grupy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), odpowiadających za odpowiednie nawilżenie, odżywienie i ochronę skóry. Stosowanie suplementów z kwasami omega 3 i omega 6 doskonale sprawdza się przy skórze suchej oraz skłonności do zmian atopowych. Odgrywają również ważną rolę w regeneracji naskórka oraz chronią przed uszkodzeniami. Szczególnie warte polecenia są kapsułki z olejami z ryb, które zawierają naturalnie pozyskane niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

Silnym antyoksydantem jest także kwas alfa-liponowy, który wykorzystywany jest często w kosmetykach, również ze względu na nieocenione działanie na skórę. Kwas alfa-liponowy posiada właściwości ujędrniające i przeciwzmarszczkowe, dlatego bardzo chętnie stosowany jest w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji skóry dojrzałej. Ponadto wykazuje właściwości rozjaśniające, do doskonale może się sprawdzać przy problemach z przebarwieniami.

Odżywiona i zdrowa skóra zapewnia dobry nastrój i optymizm

Piękna i zadbana skóra to także doskonałe samopoczucie, dlatego warto zadbać o własny komfort. W dobie zmian cywilizacyjnych, pośpiechu i nadmiaru obowiązków codzienna dieta wymaga często właściwej suplementacji. Stosowanie odpowiednio dobranych witamin i minerałów oddziałuje na różne procesy życiowe, w tym również na prawidłowe funkcjonowanie skóry. Taka pielęgnacja od wewnątrz przyczynia się do nawilżenia skóry i jej odżywienia, a w wielu sytuacjach również do szybkiej regeneracji. W zależności od wieku i rodzaju skóry warto dobrać odpowiednie suplementy, które będą pomocne także przy rozmaitych dolegliwościach skórnych. Preparaty witaminowe, minerały i suplementy dostępne są w różnych formach – w tabletkach, kapsułkach oraz w postaci płynnej. Umożliwia to dobranie najbardziej optymalnych produktów dla indywidualnych potrzeb i oczekiwań.