OPC Ekstrakt z pestek winogron

W walce z nieprzychylnym otoczeniem, w którym przyszło nam żyć szczególnie istotna jest nasza codzienna dieta bogata w dużą ilość flawonoidów. Te silne przeciwutleniacze mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Niszczą wolne rodniki i działają przeciwzapalnie. Potężną dawkę flawonoidów znajdziemy w winogronach – a dokładniej w ich pestkach. Uważa się, że ich działanie antyoksydacyjne jest wielokrotnie większe niż witamin C i E. Na rynku możemy znaleźć skondensowany wyciąg z pestek winogron znany jako OPC.

Wielkie miasta, spaliny, unoszący się dookoła smog – ta szara rzeczywistość otacza nas na co dzień. Zmniejsza się także liczba lasów, parków czy nawet pojedynczych drzew. Wszystko to negatywnie odbija się na naszym samopoczuciu oraz zdrowiu. Jesteśmy częścią natury jednak odgradzamy się od niej wielkim murem nowoczesnych technologii, olbrzymich fabryk i przedsiębiorstw. By budować nowe drogi wycinamy lasy, które są filtrem oczyszczającym powietrze i wodę. Zmiany, które zachodzą w środowisku mają znaczące odzwierciedlenie w stanie naszego zdrowia. Jakość wdychanego przez nas powietrza bywa zatrważająca, mamy coraz większy problem z alergiami i astmą. Mimo nieustających postępów w medycynie wciąż pojawiają się nowe, niebezpieczne schorzenia, które zagrażają naszemu zdrowiu.

pestki winogron

OPC – ekstrakt z pestek winogron

W walce z nieprzychylnym otoczeniem, w którym przyszło nam żyć szczególnie istotna jest nasza codzienna dieta bogata w dużą ilość flawonoidów. Te silne przeciwutleniacze mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Niszczą wolne rodniki i działają przeciwzapalnie. Potężną dawkę flawonoidów znajdziemy w winogronach – a dokładniej w ich pestkach. Uważa się, że ich działanie antyoksydacyjne jest wielokrotnie większe niż witamin C i E. Na rynku możemy znaleźć skondensowany wyciąg z pestek winogron znany jako OPC.

Jak działa ekstrakt z pestek winogron

Wzmacnia on naczynia krwionośne, pozytywnie wpływa na przepływ krwi przez tkanki a także zapobiega powstawaniu zakrzepów i żylaków. Sprawdzi się więc u osób, które mają problemy z funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego.

Ekstrakt z pestek winogron

OPC a wzrok

Ponieważ OPC pozytywnie działa także na najmniejsze naczynia krwionośne jest w stanie usprawnić krążenie krwi między innymi w gałce ocznej. Dzięki temu może zahamować rozwój wielu poważnych chorób oczu – na przykład zaćmy. Ekstrakt z pestek winogron jest wskazany także u osób, które spędzają wiele godzin przed monitorem komputera. Przy regularnym stosowaniu szybko zauważą poprawę. Oczy będą mniej zmęczone a widzenie kontrastowe ulegnie polepszeniu.

Inne, korzystne działania OPC

OPC przyniesie wytchnienie również alergikom, ponieważ hamuje wytwarzanie histaminy. Jest więc w stanie złagodzić męczące objawy alergii i poprawić komfort życia osób zmagających się z katarem siennym. Jak się okazuje działanie pestek winogron może być także pomocne w trudnej walce z chorobami nowotworowymi za sprawą dużej ilości związków chemicznych zwanych proantocyjanidynami. Ich przeciwutleniające właściwości są zdolne naprawiać uszkodzenia komórek, które mogą prowadzić do powstania guza.

OPC a artretyzm

Badania prowadzone na myszach w warunkach laboratoryjnych wykazały dobroczynny wpływ OPC na zahamowanie skutków artretyzmu oraz zapalenia stawów. Powszechnym staje się również przekonanie o profilaktycznym działaniu ekstraktu z pestek winogron w chorobach zwyrodnieniowych.

OPC a menopauza

Kolejny skutek działania OPC jest zbawienny szczególnie dla kobiet w okresie przekwitania. Proantocyjanidyny zawarte w wyciągu z pestek winogron mogą w znacznym stopniu redukować nieprzyjemne dla kobiet dolegliwości związane z tym okresem życia. Szczególnie skutecznie mogą one wspomóc redukcję uderzeń gorąca, stanów napięcia i bezsenności a także wspomóc regulowanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Opc - produkty

Zanieczyszczone środowisko, odpady, zła jakoś powietrza i znikające z mapy świata miejsca nieskażone ludzką działalnością – wszystkie te czynniki odbijają się na naszym zdrowiu. Często nie jesteśmy świadomi tego ile pyłu wdychają nasze płuca. Choroby cywilizacyjne odpowiadają za wiele schorzeń współczesnych ludzi. Warto więc wspomóc swój system immunologiczny w walce z wpływem na nasze ciało groźnych substancji, wśród których musimy egzystować. Natura pełna jest dobroczynnych składników, które mają zaskakująco pozytywny wpływ na ludzki organizm. Wyciąg z pestek winogron jest tego doskonałym przykładem. Jeżeli:

  • masz problem z układem sercowo-naczyniowym,
  • martwią Cię powstające żylaki,
  • chcesz zadbać o swoje oczy,
  • męczą Cię alergie, zmagasz się z astmą,
  • walczysz z chorobą nowotworową,
  • masz za wysoki poziom cholesterolu,

a także, jeżeli jesteś świadomy niebezpieczeństw wynikających ze środowiska w którym żyjesz, chcesz zadbać o swoje zdrowie i zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, produkty z ekstraktu z pestek winogron są idealnie stworzone dla Ciebie. Ich naturalny skład, wysoka jakość i całe mnóstwo cennych przeciwutleniaczy w sposób zauważalny poprawią stan Twojego zdrowia.